3 maanden
NVAO-geaccrediteerd
April 2023
Welke regels gelden voor ons? Wat gaat er veranderen? Welk risico lopen we? Hebben we alles nog onder controle? Deze vragen zijn in organisaties relevanter dan ooit. Het antwoord hierop lijkt steeds ingewikkelder te worden. Dit vraagt niet alleen om actuele kennis over governance, risk en compliance, maar ook om een onafhankelijke, proactieve en nieuwsgierige rol binnen je organisatie. In deze Masterclass krijg je inzicht in de actuele wetten en regels met betrekking tot interne beheersingssystemen. Dit programma sluit aan op het door de NBA ontwikkelde Maturiteitsmodel, waarin governance, risk en compliance als een van de kennisgebieden nadrukkelijk aan de orde komt. Na afloop van deze Masterclass ben je in staat om binnen je organisatie als poortwachter te functioneren, met oog voor risico's, innovatie en IT-toepassingen die je hierbij kunnen ondersteunen.
Deze Masterclass is bedoeld voor alle functionarissen die werkzaam zijn binnen een bedrijfseconomische functie en zich op Post Bachelor- of Masterniveau willen ontwikkelen tot allround financieel professional. Dit programma is een van de vier Masterclasses gebaseerd op het Maturiteitsmodel van de NBA, waarin governance, risk en compliance een van de kennisgebieden is waar de financieel professional mee te maken heeft.
Governance, risk en compliance neemt een bijzondere plaats in binnen de organisatie. Er is niet alleen een goede basiskennis vereist. Ook moet je in staat zijn een onafhankelijke positie in te nemen en tegengas te durven geven en bovendien anderen van het belang hiervan te overtuigen. Je leert faciliteren en helpen voorsorteren vanuit een positieve benadering. Wat kan wél? En hoe geef je op een juiste en effectieve manier tegengas wanneer dat nodig is? Je gaat aan de slag met uiteenlopende werkvormen: cases en discussies worden afgewisseld. Wij maken altijd gebruik van de meest actuele literatuur. Tijdens de studie heb je toegang tot onze moderne online leeromgeving. Die bevat alle informatie die je voor de studie nodig hebt. Denk daarbij aan de voorbereiding voor elke les en aanvullende informatie.
Je hebt HBO- of WO-werk- en -denkniveau.
Ongeveer 10-12 uur per bijeenkomst.
Wij maken altijd gebruik van de meest actuele literatuur. Tijdens de studie heb je toegang tot onze moderne online leeromgeving. Onze digitale leeromgeving is voorzien van memotrainers, examentrainingen en video-instructieclips zodat je ook na het volgen van klassikale lessen nog eens terug kunt kijken. Studenten koppelen aan ons terug dit van grote toegevoegde waarde te vinden.
Je kunt de Masterclass Governance, Risk & Compliance klassikaal volgen op een locatie naar keuze. Omdat je binnen een groep veel van elkaar leert, bieden we je een alternatieve locatie aan wanneer er voor jouw voorkeurslocatie onvoldoende aanmeldingen zijn.
Behoefte aan meer flexibiliteit? Met de lesvariant e-learning studeer je in je eigen tijd en in je eigen tempo op afstand. Je wordt online begeleid door een ervaren docent.
Voor de unieke combinatie van beide lesvarianten kies je voor virtual classroom. Hierbij volg je de lessen op vaste tijdstippen, met een docent én digitaal. Voor meer informatie over onze opleidingsvarianten, zie de pagina Opleidingsvarianten op onze website.
In dit programma komen de volgende onderwerpen aan bod:
Na afloop van deze training ontvang je het certificaat van deelname ‘Masterclass Governance, Risk & Compliance' van Markus Verbeek Praehep.
Wil je meer weten over de opbouw van onze opleidingen? Zie dan opbouw MBO.
Factuurmoment klassikale opleiding: facturatie vindt plaats drie weken voor aanvang van de eerste bijeenkomst.
Naast de aangegeven kosten kan er in de loop van je studie sprake zijn van eventuele aanvullende kosten. Of je te maken krijgt met deze kosten is afhankelijk van je studiebehoefte. Zo kan je bijvoorbeeld kiezen voor extra examenbegeleiding of het maken van een herexamen wanneer je niet in een keer slaagt. Het menu met extra mogelijkheden en de bijbehorende kosten vind je hier en in de online leeromgeving e-Connect, waar je na de inschrijfbevestiging toegang toe hebt.
Markus Verbeek Praehep regelt voor je een arrangement, bestaande uit onbeperkt koffie, thee en ijswater. In het dagarrangement is ook een uitgebreide lunch inbegrepen. De arrangementskosten bedragen € 25,- (excl. btw) per dag of € 5,50 (excl. btw) per avond. Staat er een verwijzing naar locatie- en arrangementskosten? Dan brengen we naast arrangementskosten ook locatiekosten in rekening. De locatiekosten bedragen € 29,50 (excl. btw) per dag of € 10,- (excl. btw) per avond.
Voor alle opleidingen brengen wij de kosten voor reprorechten en hand-outs in rekening. Het betreft hier een eenmalig bedrag van € 15,- (excl. btw).
Vanaf 1 september 2022 kun je bij UWV het STAP-budget aanvragen. Dit kan per persoon 1 keer per jaar. Het STAP-budget is maximaal € 1.000,- (incl. btw) en is desgewenst te combineren met een bijdrage van jezelf of je werkgever. Wil je weten wat het STAP-budget precies inhoudt en hoe je STAP-budget kunt aanvragen? Lees hier alles over het STAP-budget.
Kies je voor wettelijk erkend onderwijs, MBO-niveau 2, 3 of 4, HBO Associate degree, HBO Bachelor of volledige Master, dan bieden wij deze opleiding altijd vrijgesteld van btw aan. De overige opleidingen en trainingen zijn belast met 21 % btw.
Voor organisaties die geen btw kunnen terugvorderen, is vrijstelling van btw mogelijk. In dat geval komt er bovenop de prijs exclusief btw 10% opslag. Dat betekent een groot voordeel op de prijs inclusief btw en is een absolute aanrader. Betaal je de opleiding zelf? Dat geldt de opslag van 10% niet.
Studie-, trainingsmaterialen, reprorechten en arrangementskosten zijn belast met 9% btw. De btw op arrangementskosten is niet verrekenbaar.
Alle genoemde bedragen zijn exclusief btw. De hoogte van de btw is onder voorbehoud van eventuele wetswijzigingen.