Introductie Business Intelligence
Korte en praktijkgerichte training - 1 dag
- Klassikaal of online
- 3 verschillende leslocaties
- Duur 1 dag
In het kort
Business intelligence laat zich als volgt omschrijven: de organisatie systematisch voorzien van de juiste informatie in het juiste formaat ten behoeve van zowel de tactische als strategische besluitvorming. De training Introductie Business Intelligence (BI) gaat in op de begrippen van business intelligence en de mogelijke problematiek die implementeren van BI kan hebben op het gebied van organisatie en IT. De training gaat niet in op specifieke technologieën van leveranciers. De training wordt verzorgd door onze businesspartner Computrain.
Business intelligence laat zich als volgt omschrijven: de organisatie systematisch voorzien van de juiste informatie in het juiste formaat ten behoeve van zowel de tactische als strategische besluitvorming. De training Introductie Business Intelligence (BI) gaat in op de begrippen van business intelligence en de mogelijke problematiek die implementeren van BI kan hebben op het gebied van organisatie en IT. De training gaat niet in op specifieke technologieën van leveranciers. De training wordt verzorgd door onze businesspartner Computrain.
Voor wie?
Iedereen die met BI in aanraking komt of ermee wil starten. Van de information worker of power user die wil starten met BI en wil weten wat het vakgebied inhoudt tot en met de beginnend BI-consultant.
Aanpak
Het gedegen programma van deze klassikale training geeft inzicht in de theoretische concepten van BI. Hierbij wordt ingegaan op het proces van het openen, importeren en bewerken van data tot het maken van rapportages om tot nieuwe inzichten te komen. De ervaren trainer van Computrain behandelt de theorie en laat met diverse demonstraties zien hoe deze is toe te passen in de praktijk.
Klassikaal of virtual classroom
Je kunt de Introductie Business Intelligence klassikaal volgen op een locatie naar keuze. Omdat je binnen een groep veel van elkaar leert, bieden we je een alternatieve locatie aan wanneer er voor jouw voorkeurslocatie onvoldoende aanmeldingen zijn. Onze leslocaties zijn gevestigd door heel Nederland. Geef je de voorkeur aan lessen op vaste tijden, met een docent én digitaal? Dan biedt virtual classroom je de uitkomst. Voor meer informatie over onze opleidingsvarianten, zie de pagina Opleidingsvarianten op onze website.
Wat ga je leren?
Programma
De volgende onderwerpen komen aan bod:
Inleiding BI
- Definities en begrippen
- OLTP versus OLAP
- Strategisch versus tactisch
- Datamart, Datawarehouse
Dimensional modeling
- Dimensies, hiërarchieën, attributen
- Feitentabel
- Stermodel (snowflake)
- Slowly changing dimensions
- Multidimensionele database (Cube)
ETL
- Data cleansing
Data mining
Certificaat
Na afloop van deze training ontvang je het certificaat van deelname ‘Introductie Business Intelligence’ van Computrain.
Alle kosten in één overzicht
De prijs kan verschillen en is afhankelijk van een aantal zaken zoals studievorm en betaalmethode.
Bovengenoemde kosten zijn voor de gehele opleiding bij betaling in 1 termijn. Je kunt bij langere opleidingen ook per jaar of per maand betalen.
Studie- en lesmateriaal
Je ontvangt alles wat je nodig hebt om succesvol te studeren, waaronder:
- Boeken, readers en werkboeken
- Toegang tot het online leerplatform
Ook brengen wij reprorechten en hand-outs in rekening. Dat is een eenmalig bedrag van €15,- (excl. btw.)
*Arrangement- & locatiekosten
Volg je de opleiding op locatie? Dan zorgen wij voor een inspirerende leeromgeving met koffie, thee en een uitgebreid lunchbuffet. De kosten hiervoor hangen af of je voor de dag- of avondvariant kiest. Vraag hiervoor het kostenoverzicht aan. Kies je voor de online variant? Dan betaal je uiteraard geen arrangementskosten.
Bekijk beschikbare startdata!
Bij Markus Verbeek Praehep kun je altijd kiezen voor meerdere startmomenten per jaar. Zo is je opleiding flexibel en altijd goed te combineren met werk en privé. Bekijk nu onze actuele lesplanning en schrijf je in voor een startdatum naar keuze.
Eerstvolgende startdatum

Hulp nodig bij je opleidingskeuze?
Heb je vragen over deze opleiding of een andere opleiding van Markus Verbeek Praehep. Wij geven je graag een persoonlijk opleidingsadvies. Gratis en vrijblijvend. Op basis van jouw huidige loopbaan en leerdoelen kijken wij samen met jou wat de best passende opleiding is. Laat je gegevens achter en wij bellen je terug om het advies te bespreken.