12 januari 2026

Samen sterk voor een toekomst in finance

Weet jij al wat je later wil worden? Nee? Je bent niet de enige. Of je nu al tien jaar bij dezelfde baas zit, bij je vrienden ondertussen bekend staat als jobhopper of nog een paar jaar in de schoolbanken zit, een carrièrepad vinden dat écht bij je past is en blijft lastig. Door de hoeveelheid sectoren zie je al snel door de bomen het bos niet meer. In dat geval bieden onderwijsbeurzen een uitkomst. 

Onscherp beeld van de onderwijsbeurs

Finance: meer dan cijfers 

Richard Wesdijk, accountmanager bij Markus Verbeek Praehep, bezocht verschillende onderwijsbeurzen. Tot zijn verbazing bleek de financiële sector ondervertegenwoordigd. “Geen stands vanuit de accountancy- of payrollsector, en ook binnen de opleidingen zelf zag je ‘financieel’ zelden terugkomen.” Het ontbreken van finance op de beurzen ziet Richard als een gemiste kans. De sector kampt namelijk al een tijd met een tekort aan personeel. Daarom is het belangrijk om de wereld van finance een flinke imagoboost te geven. “Want werken in finance is zoveel meer dan cijfers alleen. Het gaat over inzicht, verantwoordelijkheid, groei en maatschappelijke impact.”  

Eén sector, één stem 

Dan rijst natuurlijk de vraag hoe we ervoor kunnen zorgen dat de financiële sector wél in de spotlights komt de staan. Richard ziet een kans in gezamenlijk optreden: “Misschien is het tijd om de krachten te bundelen: opleiders, werkgevers en brancheorganisaties die samen het verhaal van ‘werken in finance’ weer op de kaart zetten.” Samen sta je namelijk sterker dan alleen. Bij Markus Verbeek Praehep hopen we daarom dat de financiële branche bereid is om met ons samen te werken. Voor ondersteuning, expertise en verspreiding via hun netwerken.  

Finance bij Markus Verbeek Praehep 

Bij Markus Verbeek Praehep helpen we je graag om de wereld van finance te ontdekken.  Of je nu je eerste stappen zet richting een financieel beroep, wil groeien naar een specialistische rol of jezelf wilt omscholen: ons opleidingsaanbod beweegt met je mee. Met praktijkgerichte docenten, erkende diploma’s en flexibiliteit in leren helpen we je om jouw plek te vinden in de financiële sector. Wat te denken van opleidingen als: